Dlaczego warto nabywać kwiaty przez Internet

Jeśli wypatrujesz
szerokiego wyboru kwiatów
do przesłania ukochanej osobie,
powinieneś rozpatrzyć zakup
ich online.
Kupowanie kwiatów przez Internet jest
ogromnie
komfortowe.

Kwiaty na urodziny

Kwiaciarnie internetowe mają
obszerny wybór
zachwycających kwiatów a
nierzadko także oferują
inne artykuły.

Begonia

Begonie kwitną długo, bo do maja do późnej jesieni. Ich kwiaty przypominają wyglądem kwiaty róż, kamelii i goździków. Z sadzeniem begonii na balkony nie powinniśmy się śpieszyć, bo rośliny są bardzo wrażliwe na przymrozki. Do prawidłowego wzrostu wymagają systematycznego nawożenia.

Begonie rosną w tropikalnych i subtropikalnych rejonach Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Rodzaj obejmuje ponad 900 gatunków. Jednym z nich jest begonia bulwiasta Begonia tuberhybrida, uprawiana u nas w ogrodach i balkonach jako roślina wieloletnia, niezimująca w gruncie. Odmiany tego gatunku, a są ich setki, różnią się wielkością i barwą kwiatów, mogących mieć od 6 do 20 cm średnicy i przybierać wszystkie kolory, oprócz niebieskiego i fioletu.

Begonie kwitną od maja, czerwca do późnej jesieni. Sadzimy je po „zimnej Zośce”, czyli po 15 maja, bo są bardzo wrażliwe nawet na najmniejsze wiosenne przymrozki.

Begonie lubią ziemię próchniczą, lekko kwaśną (pH 5,5-6,5) i dość zasobną w składniki pokarmowe. Ważnym zabiegiem dla obfitego i nieprzerwanego kwitnienia jest systematyczne nawożenie roślin od maja, do września, najlepiej słabym roztworem (0,2%) nawozu wieloskładnikowego. Nawozimy raz w tygodniu, gdy jest ciepło i begonie intensywnie rosną, lub raz na dwa tygodnie w chłodniejsze dni. Trzeba im zapewnić stale wilgotne podłoże. Nie należy ich jednak nadmiernie podlewać, bo delikatne korzenie są podatne na gnicie, co może doprowadzić do opadania pąków kwiatów. Begonie preferują miejsca osłonięte od wiatru, gdzie nie świeci cały dzień słońce, a nawet może być cień.


www.wyslijkwiaty.com


Po pierwszych jesiennych przymrozkach przemarznięte pędy przycinamy 2 – 3 cm od podstawy. Rośliny wykopujemy, lekko osuszamy bulwy, oczyszczamy z resztek części nadziemnych i korzeni, a następnie przenosimy do piwnicy lub chłodnego (6 -7°C) garażu. Tam przezimują do marca przysypane torfem lub włożone do perforowanych woreczków z trocinami. W marcu bulwy umieszczamy w doniczkach wypełnionych lekką próchniczną ziemią na taką głębokość, aby ich pąki były przykryte 2 -3 centymetrową warstwą podłoża. W ciepłym i jasnym pomieszczeniu będą szybko rosnąć.

kwiaty, begonie kwiaty, begonie

Kwiaty dostępne przez Internet

Czasami mężczyznom zdarza się zabałaganić. Nie dopilnować jakiegoś drobiazgu albo i sprawy istotnej. Zapomnieć o czymś, co z ich punktu widzenia nie było ważne, a nawet jeśli, to każdemu zdarzyć się może. To prawda, lecz wyrażenie żalu i przeprosiny, są przez kobiety mile widziane. I nie tylko dlatego, że lubią otrzymać przy takiej okazji prezenty, ale że jest to wyraz szacunku, jakim daną kobietę darzymy.
Bywa, że sprawa jest poważniejsza albo jedynie odbiór zaniedbania grożący awanturą, tego z całą pewnością nie chcemy. W takim wypadku najprościej będzie, gdy przyjdzie nam na myśl kwiaciarnia wysyłkowa. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i wpisać w wyszukiwarkę frazę, która nam przychodzi do głowy, a z całą pewnością znajdzie się w naszym otoczeniu taka, która ową usługę oferuje. Wówczas zamawiamy i cierpliwie czekamy, aż nasze kwiaty z dostawą spełnią swoją misję ambasadora dobrej woli. Nie oznacza to jednak wcale, że tylko przy takich okazjach wręczamy naszej pani, czy też posyłamy bukiecik. Przeciwnie. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy zamawiamy przesyłkę do domu, z odpowiednim bilecikiem, a potem ona na naszych oczach ów romantyczny produkt rozpakowuje.
Odpuszczenie przyszłych grzechów gwarantowane.
Ciągle wypada jakaś odpowiednia data. Kwiaty obowiązkiem nie są — wyrazem miłości, już tak.

tulipany