Press "Enter" to skip to content

Ból kręgosłupa

Kręgosłup człowieka jest kolumną kości (kręgów) podtrzymywaną razem przez mięśnie, ścięgna oraz więzadła a położenie kręgów względem siebie ustalane jest przez amortyzujące dyski. Problem w każdym odcinku kręgosłupa może stanowić powód bólu pleców. Dla niektórych osób ból pleców jest po prostu niedogodnością. Są jednak też takie przypadki kiedy ból jest bardzo duży i eliminujący z normalnego życia.

Większość bólów kręgosłupa – nawet silnego bólu pleców – ustępuje samoistnie w ciągu czterech do sześciu tygodni. Chirurgia jest nieczęsto konieczna w leczeniu bólu pleców i jest ogólnie korzysta się z niej tylko w ostateczności.

 https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/cennik/ 

Popularną przyczyną bólu pleców jest uszkodzenie mięśni (zapalenie) albo więzadeł (zwichnięcie, skręcenie, zwyrodnienia). Zapalenia i skręcenia mogą zaistnieć z wielu przyczyn, w tym niewłaściwego dźwigania, nieprawidłowej postawy i braku regularnych ćwiczeń. Nadwaga może podnieść ryzyko wystąpienia naprężeń i skręceń kręgosłupa.

Ból pleców może także wynikać z bardziej groźnych urazów, takich jak złamanie kręgu lub zerwanie dysku. 

Możliwe przyczyny bólu pleców to:

Przepuklina dysku, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, otyłość,  infekcja nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek), choroba zwyrodnieniowa stawów, 

zapalenie kości i szpiku, zła postawa, reumatoidalne zapalenie stawów, zwężenie kanału kręgowego, choroba Pageta kości, osteoporoza, złamanie kręgosłupa, skręcenia i odkształcenia, Zwężenie kanału kręgowego.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *