Press "Enter" to skip to content

O wyboru koloru podkładu do twarzy

Barwa podkładu

Jednym z poważniejszych błędów w kwestii makijażu jest używanie podkładu o niedopasowanym do cery kolorze do cery barwie.

https://www.makijaz.info.pl/kategoria/wim-hof/

Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie wyeksponują defekty naszej skóry.

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go właściwie robić? Zamiast od razu zakładać swoją klęskę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni eksperta. A ten rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to nawet w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie jednakże trochę czasu na owe szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie fajniejszy rezultat osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *