Press "Enter" to skip to content

Pełnowartościowa żywność, odpowiednie nawodnienie, aktywność fizyczna i odpoczynek sprawią że poczujesz się świetnie!

Często szukamy zaawansowanych rozwiązań na nasze złe samopoczucie, ale należy zacząć od rzeczy podstawowych.

Jeżeli czujesz się niemalże ciągle zmęczony, bez energii, przyjrzyj się poniższym kwestiom w swoim życiu.

  • Co jesz? Może wpadłeś w jakąś z tych modnych diet gdzie redukuje się do zera pewne składniki odżywcze a jej stosowanie nie jest podyktowane czynnikami zdrowotnymi? Może po prostu nie masz czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków albo wpadłeś w pewną rutynę żywieniową? Twoja dieta musi zawierać wszystkie składniki odżywcze. Tak jest skonstruowany organizm człowieka. Pamiętaj między innymi o tym by dostarczać kolagenu, jest to bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu białko. Bardzo dobrym wyborem może być kolagen rybi w proszku.
  • Nie zaniedbuj uzupełniania płynów. W natłoku spraw może zdarzyć się że po prostu zaniedbujesz picie.
  • Aktywność fizyczna. To jest naprawdę bardzo ważna kwestia. Może być tak że masz siedzący tryb życia ale również gdy pracujesz fizycznie może brakować tobie innego rodzaju ruchu niż ten jaki ma miejsce w pracy. Przede wszystkim potrzebny jest ruch aerobowy – czyli z małymi lub zerowymi obciążeniami. Przykładowe ćwiczeni aeorobowe to: szybki spacer, pływanie, przysiady.
  • Musisz odpoczywać. Organizm musi się regenerować.

Może okazać się że gdy poczynisz niezbędne korekty w powyższych kwestiach – niekoniecznie wszystkich, może tylko w kilku lub jednej z nich – samopoczucie ulegnie poprawie.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *