Press "Enter" to skip to content

Trochę wiadomości o witaminie A

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, dlatego była to pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, iż witamina I posiada sporo zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a również pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Jednakże witamina I istnieje nie tylko wchłaniana bezpośrednio, ale jest także wytwarzana przez organizm przez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może zmienić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach oraz warzywach, szczególnie w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej i zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest toż, że spożywanie zbyt wielkiej liczbie czystej witaminy A może być toksyczne. Istotne jest, by nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci i innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A może być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, którą można spożyć. Dlatego niezbędne jest, aby skoncentrować się na zdobyciu jak największej ilości beta-karotenu, który organizm może zmienić w witaminę A, zamiast spożywać wielkie liczby czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/

Mnóstwo osób pamięta, jak powiedziano im, iż jedzenie dużej liczby marchwi pomaga widzieć w noce a jest to zrobione witaminą A, jaka jest wytwarzana z dużego poziomu beta karotenu, który znajduje się w warzywach. Inne pokarmy, które są wysoki poziom beta karotenu, który można przekształcić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest wykorzystywany nie tylko do tworzenia witaminy A, ale tenże w sobie jest silnym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, bowiem nadmiar po przemianie w witaminę I jest stosowany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga też zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a również naprawiać je, jeżeli są uszkodzone, ażeby zapobiec infekcji. Dzieci też potrzebują dużo witaminy A, aby pomóc ich kościom i zębom w prawidłowym rozwoju.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *