Press "Enter" to skip to content

Malowanie elewacji przy wykorzystaniu odpowiednich środków

Domy drewniane, mają to do siebie, że aby zachować ich odpowiednią trwałość raz na jakiś czas musimy odnowić elewacje. Tego typu praca składa się zazwyczaj z kilku etapów, dlatego tez jakby nie patrzeć, wszystko, co zrobimy, musi być przemyślane. Nie każdy z nas zna się na tego typu malowaniu, pamiętajmy, że takie działania to przede wszystkim czasochłonna sprawa, dlatego tym bardziej każdy element elewacji musi być pomalowany dokładnie. Jeśli zależy nam na wykonaniu tego zadania bezbłędnie, to przede wszystkim powinniśmy zwrócić na pogodę, jaka znajduje się na zewnątrz.

Nie malujemy elewacji podczas opadów

Nie malujemy elewacji w momencie gdy pada deszcz czy śnieg, ponieważ takie nałożenie farby będzie zwyczajnie nietrwałe. Dobrze jest poczekać, aż temperatura będzie wynosiła co najmniej pięć stopni na plusie. Wtedy ściany nie nagrzewają się pod wpływem działania promieni słonecznych, a co za tym idzie, nie przekłada się to negatywnie na sam proces malowania. Przede wszystkim farba, którą wybierzemy, musi charakteryzować się odpowiednią przyczepnością. Bez tego ciężko będzie pomalować elewację bez dodatkowych poprawek. Pamiętajmy jednak, że każda dodatkowa warstwa to tylko marnowanie materiału. Pracę tego typu można spokojnie wykonać przy użyciu farb wysokiej jakości. Wówczas elewację wystarczy pomalować tylko raz. Jeśli decydujemy się na odpowiedni wybór farby, to warto zdecydować się na popularne w dzisiejszych czasach farby akrylowe. Ten rodzaj farby charakteryzuje się o wiele większą przyczepnością do podłoża niż farby silikatowe. To właśnie dlatego jest on polecany osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w malowaniu takich powierzchni. Ten rodzaj farby jest bardzo trwały i odporny na zmiany temperatury. Sam materiał nie ściera się z biegiem lat, dzięki czemu tak pomalowana elewacja będzie nam służyć latami. Jeśli jednak szukamy odpowiedniej farby, która równie dobrze radzi sobie z wilgocią, to wtedy najlepszym wyborem jest farba silikonowa. Przede wszystkim skład w tym rozwiązaniu jest oparty na dodatkowym składniku, jakim jest żywica.

Lepsza ochrona elewacji

To właśnie dlatego elewacja jest o wiele lepiej chroniona przed wspomnianą wilgocią jak i brudem, który nie przyczepia się już tak łatwo do powierzchni samej elewacji. Tak więc w praktyce sami widzimy, ile rozwiązań uzyskujemy przy użyciu tak prostych rozwiązań. Jeśli interesują nas inne rodzaje materiałów przydatnych podczas malowania elewacji, to powinniśmy odwiedzić stronę https://fixly.pl/kategoria/malowanie-elewacji. Przede wszystkim na fixly znajdziemy wiele ważnych porad, które mogą nam ułatwić malowanie elewacji.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *