Press "Enter" to skip to content

Poziom czystości w toaletach ogólnodostępnych

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różnorodne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to nader praktyczne urządzenie pozwalające na higieniczne osuszenie dłoni. Suszenie polega na oddziaływaniu odpowiednio silnego strumienia ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – trzeba ustawić ręce w odpowiednim miejscu. Zdarzają się również włączniki na przycisk. Modeli suszarek do rąk jest bardzo dużo, większość działa jednakże w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.


plastikowe suszarki do rąk


Jak prawdopodobnie we większości typów urządzeń kupić można suszarki z trochę gorszych surowców, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych przykładowo z obudową metalową.

Miejsc w których są sanitariaty dla ogółu jest coraz większa ilość. Są to restauracje, kina, dyskoteki, kluby, teatry, stacje benzynowe (gdzie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych toaleta wcale nie była standardem).

Coraz wyższa jakość infrastruktury publicznej w kraju nie omija również sanitariatów ogólnodostępnych. Naturalnie i w tej dziedzinie jak niemalże w każdej dziedzinie są różne standardy. Aczkolwiek jeżeli chodzi o wzorzec higieny w takich miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych ubiegłego wieku sytuacja zmieniła się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom czystości danej toalety publicznej zależy przede wszystkim od wagi jaką do zachowania porządku przywiązuje właściciel danego miejsca. Ubikacja zaniedbana może skutecznie odwieść klientów do następnych wizyt i po prostu niedobrze przemawia o gospodarzu.

W miejscach użyteczności publicznej można spotkać często sanitariaty na bardzo wysokim poziomie, i to zarówno pod względem higieny, wyposażenia jak i całego designu.

Toalety w miejscach publicznych, takich jak choćby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, dlatego osoby odpowiedzialne za zachowanie czystości winny każdego dnia doprowadzać te pomieszczenia do porządku. Niedbalstwo jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Comments are closed.