Press "Enter" to skip to content

Stylizacja sprzed dekad znowu modna

Moda kołem się toczy, to bezdyskusyjne. Kroje pojawiają się, mijają i znowu powracają po kilku latach.

Lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Znowu ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ten fason.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu nazywanego slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W latach czterdziestych zeszłego stulecia popularne były bardzo duże marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka moda wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten trend.

https://dantex-moda.pl